Všetko čo by ste mali vedieť o šperkoch z ružového zlata

Zlato je odjakživa vzácnym kovom, ktorý jednoznačne nikdy nevyjde z módy. Jeho univerzálnosť a všestrannosť robí zo šperkov nestarnúce skvosty, ktoré sa budú tešiť svojej obľube napriek akýmkoľvek módnym trendom.

Zlaté šperky pristanú každému, vždy však boli najmä doplnkom ženskej krásy. Už tradične sa najväčšej obľube tešia kúsky najmä zo žltého a bieleho zlata, ako overená klasika. No na vzostupe je momentálne už aj zlato ružové. Do popredia sa pomaličky dostávajú šperky z tohto úžasného kovu a stáva sa tak alternatívou pre zásnubné prstene ale i ostatné šperkové dizajny. Ak Vás láka jeho nevšednosť a jemnosť, v nasledujúcom článku sa dozviete všetko, čo by ste o ňom mali vedieť.

 

Niečo málo z histórie

Ružové zlato bolo najviac populárne v 19. storočí v Rusku, kde získalo titul ,,ruské zlato“. Počas svojej histórie prešlo krátkymi obdobiami obľúbenosti, najmä počas viktoriánskej éry. Nakoniec vypadlo z módy až do dvadsiatych rokov 20.storočia, kedy ho Cartier znovu zaradil do klenotníckej tvorby svojim trojitým prsteňom, kde ho použil v kombinácii so žltým a bielym zlatom. Jeho popularita však netrvala dlho a v 30.rokoch minulého storočia sa do popredia dostala platina ako najviac preferovaný kov.  

 

Kde sa vzala ružová?

Určite sa pýtate odkiaľ sa vlastne vzal ružový odtieň zlata. Prirodzená farba zlata je žltá, no nakoľko je to mäkký kov, mieša sa spolu s ďalšími, čím získava odolnosť aj prípadný iný farebný odtieň.

Ružový odtieň sa dosahuje zmiešaním čistého zlata so zliatinou medi. Práve táto kombinácia vytvára krásny sladký ružový odtieň.

 

 

Ozdobte sa doružova

Šperky z ružového zlata pôsobia luxusne, avšak hodia sa aj na bežné nosenie. K denno-denne noseným určite patria hlavne náušnice. V príjemnej kombinácii ružového zlata s diamantmi, či inými drahokamami ozvláštnia každý outfit. Nežné, zdobené viacerými malými kamienkami, alebo výrazné s dominujúcim centrálnym drahokamom. Výber je len na Vás, no vždy treba mať na mysli, aký má byť celkový výsledok.

V dnešnej dobe sa už nepovažujú za neobvyklé ani kombinácie viacerých farebných odtieňov zlata na jednom šperku. Fantázii tak môžete popustiť uzdu a trošku aj zaexperimentovať. Náramky či prstene, kde sa spolu snúbia dva či tri farebné odtiene zlata sú dnes veľmi populárne. Nikoho rozhodne neurazíte touto kombináciou, vždy však dbajte na konečný efekt.

 

 

Zásnubné prstene a obrúčky

Najdôležitejším šperkom v živote ženy je jednoznačne zásnubný prsteň a neskôr aj obrúčka. Trendy v oblasti svadobných šperkov neustále napredujú a vzrastajúca obľuba ružového zlata prenikla aj do tejto kategórie šperkov. Výber je skutočne veľmi rozmanitý.

Kvalitné klenotníctva dnes ponúkajú detailne prepracované zásnubné prstene z ružového zlata, ktoré Vás zaujmú na prvý pohľad. Pokiaľ by ste však nenašli nič, čo by sa zhodovalo s Vašim vkusom, možete si tiež dať vyrobiť zaujímavý kúsok na zakázku. Dobrý klenotník Vám pomôže s návrhom a vyrobí jedinečný prsteň, ktorý bude spĺňať konkrétne predstavy.

Týmto spôsobom si vytvoríte originálny kúsok, ktorý bude jedinečný svojim nápadom a dokonale prispôsobený na mieru svojou profesionálnou výrobou. Nielenže dokonale podrthne Vašu jedinečnú osobnosť, zároveň sa tým prsteňu, ktorý Vás bude sprevádzať po celý život znásobí aj jeho výpovedná hodnota.

Napíšte nám
Meno:
Telefón:
E-mail:
Overovací kód: *
Text správy:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia