Máme odpovede na vaše otázky

 

 

Nákupný proces

Výrobný proces

Reklamácie

 

 

Otázka: Ako prebieha objednávanie prsteňa?

OdpoveďIdeálny postup je nasledovný. Dohodnutie osobného stretnutia na našej predajni. Vybratie vhodné šperku a následné odsúhlasenie si všetkých potrebných detailov. Následne sa už iba dorieši potrebná administratíva a začína sa výroba.

Otázka: Platí sa záloha?

OdpoveďÁno pred výrobou je potrebné uhradiť zálohu aspoň 30 percent z ceny šperku.

Otázka: Ako mi bude tovar doručený?

OdpoveďŠperk si môžete vyzdvihnúť osobne alebo vám ho môžeme zaslať poštou/kuriérom.

Otázka: Ako dlho trvá výroba zásnubného prsteňa a obrúčok?

OdpoveďVýroba prsteňa závisí od náročnosti vybraného dizajnu. Pri bežných dizajnoch sa doba výroby pohybuje okolo 2 týždňov. Maximálna dĺžka výroby prsteňa je jeden mesiac.

Otázka: Je možné vyrobiť prsteň podľa mojej predstavy?

OdpoveďSamozrejme vám vieme vyrobiť prsteň podľa vašej predstavy. Nakoľko všetky naše prstene sú ručne vyrábané priamo na mieru, je možné si navrhnúť štýl, farbu, hrúbku a aj materiál z ktorého bude prsteň vyrobený. Privítame už aj konkrétne predstavy či už fotografie alebo odkazy na produkty na internete.

Otázka: Viete nám poradiť s výberom, aj keď nemáme vlastnú predstavu?

OdpoveďV prípade, že nemáte vlastnú predstavu o tom ako má váš prsteň vyzerať, tak vám náš skúsený zlatník vie poradiť s výberom, poprípade sa môžeme inšpirovať online kolekciami.

Otázka: Dostanem k šperkom aj certifikát pravosti?

OdpoveďK šperkom ktoré predávame samozrejme dostanete aj certifikát pravosti ktorý obsahuje hmotnosť diamantu v karátoch (ct), kvalitu, farbu a výbrus diamantu inak udávané aj pod skratkou 4C.

Otázka: Je u vás možnosť vygravírovať do prsteňov mená, poprípade dátum svadby?

OdpoveďÁno do prsteňov je možné gravírovať podľa vašej požiadavky.

Otázka: Ako zistím správnu veľkosť prsteňa?

OdpovePri zisťovaní veľkosti vášho prsteňa je najideálnejšie prísť do našej predajne kde vám vieme  presne odmerať veľkosť prstu. Je ale potrebné vyberať veľkosť pri správnej teplote rúk, nakoľko prsty zvyknú vplyvom teploty opúchať, poprípade sa zužovať.  Pri kupovaní snubného prsteňu je najjednoduchší spôsob ako zistiť správnu veľkosť,   nenápadne vziať prsteň, ktorý vaša partnerka práve nenosí a priniesť ho k nám odmerať. Ubezpečte sa však, že ste zobrali prsteň, ktorý nosí na ľavom prstenníku a ak to nie je možné, skúste si aspoň všimnúť, na ktorom konkrétnom prste zvyčajne prsteň nosí. Ak ho nemôžete zobrať, kludne ho obrkeslite z vnútornej strany alebo zmerajte priemer.

Otázka: Je možné zhotoviť prsteň zo zlata ktoré si prinesiem?

OdpoveďÁno je to možné. Výkupná cena zlata sa zväčša ráta podľa aktuálnej burzovej ceny. Vykupuje sa zväčša o 15 percent menej, nakoľko vzniká strata materiálu pretavovaním a ešte je tam zarátaný poplatok za pretavovanie. Následne sa táto čiastka odráta od výslednej sumy šperku.

Otázka: Ako si môžem overiť rýdzosť zlata?

OdpoveďRýdzosť zlata vám vieme otestovať priamo v predajni skúšačkou na zlato, poprípade si ju viete overiť u akéhokoľvek iného zlatníka. Takisto rýdzosť preukazuje aj punc na šperku.

Otázka: Je možné počas výroby zasahovať do dizajnu?

OdpoveďV prípade, že sa ešte nezačalo s výrobou je možné spraviť ešte úpravy. Závisí to od fázy výroby. Samozrejme pokiaľ to bude možné tak áno.

Otázka: Ako si môžem overiť, či sa jedná o pravý briliant s deklarovanými parametrami?

OdpoveďKu každému briliantu je dodávaný certifikát, ktorý je vyhotovovaný nezávislými gemologickými inštitúciami. Tento certifikát potvrdzuje všetky parametre daného briliantu. V prípade, že máte pochybnosti, je možné nechať diamant podrobiť nezávislému posudku iného zlatníka alebo odborníka na drahé kamene.

Otázka: Budú mat šperky punc?

OdpoveďKaždý jeden šperk ktorý u nás kúpite má 3 punce. Sú to punc rýdzosti, punc výrobcu a štátny punc.

Otázka: Čo môžem robiť v prípade, že sa partnerke zakúpený zásnubný prsteň nepáči?

OdpoveďJedná sa o zákazkovú výrobu, takže toto riziko znáša každý zákazník. Avšak chápeme, že takéto prípady sa môžu stať, a preto sa snažíme vždy už aj pri výbere prsteňa pomôcť a poradiť tak, aby toto riziko bolo minimálne.

Ak sa však aj napriek tejto snahe daný šperk nezapáči, vieme nájsť nejaký kompromis a to napríklad dodatočnou úpravou alebo úplným prerobením prsteňa. Materiál samozrejme vieme znova použiť, ale práca musí byť znova účtovaná.

Otázka: Ako prebieha reklamácia?

OdpoveďReklamácia prebieha podľa zákona prijatím reklamácie na našej predajni. Následne do maximálne 30 dní sa reklamácia musí uzavrieť.

Otázka: Koľko rokov po zakúpení poskytujete záručný servis?

OdpoveďZáruka je štandartne 2 roky.

Otázka: Čo v prípade, ak z prsteňa vypadne briliant alebo iný drahý kameň?

OdpoveďV tomto prípade je potrebné priniesť prsteň na reklamáciu a posúdiť či vypadol vplyvom nárazu alebo nesprávnym zasadením. V prípade nesprávneho zasadenia je oprava bezplatná.

Otázka: Čo v prípade, že sa zmení povrchová úprava prsteňa?

OdpoveďPrsteň je potrebné preleštiť a opätovne poródiovať. Zmena farby prsteňa pri bielom zlate nie je predmetom reklamácie, nakoľko to vyplýva z výrobného procesu, kde žlté zlato je iba poródiované a táto povrchová úprava časom stráca svoju hrúbku a treba ju pravidelne obnovovať.

Otázka: Ako postupovať v prípade, že vybraná veľkosť nie je správna?

OdpoveďVeľkosť prsteňa vám vieme kedykoľvek upraviť tak, aby vám alebo vašej partnerke dokonale sedel na ruke. Pozor nie všetky typy prsteňov je možné zväčšiť alebo zmenšiť.

Otázka: Čo v prípade, ak chcem šperk vrátiť?

OdpoveďŠperk sa robí na základe individuálneho zadania každého zákazníka, preto vrátenie šperku je individuálne konzultované. Je možné šperk vrátiť, ale nie je možné vrátiť plnú sumu. 

Otázka: Čo v prípade, že sa prsteň zdeformuje alebo praskne?

OdpoveďV takomto prípade je potrebné prsteň opraviť. Zatiaľ sa nám nestalo, že by prsteň praskol alebo sa zdeformoval z dôvodu výrobnej vady.

Otázka: Vzťahuje sa na prasknutý briliant alebo drahý kameň záruka? Ako postupovať?

OdpoveďKaždý takýto prípad je potrebné riešiť individuálne. Je tam veľa faktorov, ktoré na to vplývajú.

 


 

 

 

 

 

 

Necháte si poradiť ako naši klienti?

 

 

Mária Butalová

Bratislava

Naše obrúčky z fair trade červeného zlata sú úžasné a sme s nimi veľmi spokojní. Majú krásnu farbu a opracovanie. Návrh obrúčok sme si urobili sami a vyhotovili nám ich podľa predstáv. So službami a prístupom sme boli veľmi spokojní a rozhodne NOVAU odporúčame.

 

Michaela Holka

Bratislava

Super prístup, veľmi ochotný a šikovný zlatník.
Dali sme si vyrobiť obrúčky "na mieru". Mali sme vlastnú predstavu ako by mali vyzerať. Aj keď boli trochu komplikovanejšie, stačila jediná fotka a dokázal vytvoriť presne to, čo sme chceli.
Veľká spokojnosť, ďakujeme.

 

Ctibor Horný 

Programátor

 

Těšil jsem se, až ji letos na naši vyjímečné exotické dovolené konečně požádám o ruku. Ale s nákupem a hlavně správnou volbou zásnubního prstenu jsem si vůbec nevěděl rady. Kamarádka se mi zmínila o Novau. Líbil se mi jejich web a tak jsem se tam jednou zastavil. Nakonec jsem tam byl skoro 2 hodiny a pán zlatník se mnou společně vybral tu nejvhodnější variantu. A víte co? Řekla ANO! Pro snubní prstýnky už do Novau půjdeme společně.

 

 
 
 
 
Napíšte nám
Meno:
Telefón:
E-mail:
Overovací kód: *
Text správy:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia