Jedinečné prstene

 

 

Príbeh Novau

 

Spoločne vytvárame originálne a jedinečné prstene pre vaše najkrajšie životné udalosti.

 

 

rok

1996

 

Začiatok štúdia
práce so zlatom

 

 

 

rok

1999

 

Prvý prsteň
na zákazku

 

 

 

kg

54

 

Celková váha
opracovaného zlata

 

Myšlienka, ktorá stojí za zrodom značky NOVAU je viera v tradičnú slovenskú ručnú prácu najvyššej kvality. Našou túžbou je vytvárať originálne a kvalitné šperky, ktoré vám budú pripomínať vaše najkrajšie životné okamihy po celý život.


 

 

Motivuje nás spokojnosť a radosť, ktorú prežívate vďaka výnimočným prsteňom z našej dielne.

 

NOVAU nie je len značkou zastrešujúcou kvalitnú prácu zlatníkov, ale predovšetkým o ľudskom prístupe a snahe vytvoriť pre každého klienta najvhodnejší prsteň.

 

 

 

 

 

Nový člen nášho tímu

Do nášho tímu pribudol zlatník Rudolf Molnár. Zlatníckemu remeslu sa vyučil na škole Š.A.Jedlíka v Nitre. Je nadšencom histórie, šermu, viacerých takmer zabudnutých remesiel ale aj vizuálneho umenia a moderných postupov výroby šperkov- počítačovej 3D grafiky a 3D tlače. Všetky získané vedomosti a zručnosti pretavuje do tvorby v ktorej spája historické postupy výroby s najmodernejšími technológiami. Fascinujú ho hlavne emailové farby, prostredníctvom ktorých vdychuje do šperku nový rozmer. Jeho tvorba sa pohybuje medzi tradičným a moderným dizajnom, pričom aplikuje trojkombináciu kovu, drahokamov a emailu v širokom farebnom spektre.
 

 

 

 

 

 

 

 

Je taktiež hrdým členom Cechu zlatníkov a klenotníkov Slovenska a to dokonca ako jeden zo štvorice cechovej rady.Počas svojho pôsobenia v Anglicku sa stal členom Britského združenia emailérov- British Society of Enamellers. V rámci svojej remeselnej a umeleckej činnosti sa zúčastnil viacerých výstav doma i v zahraničí- spomeňme Between layers (Idar-Oberstein, Nemecko 2014) Hodiny a klenoty (Incheba Bratislava 2014,2015,2016) 20 rokov Cechu zlatníkov (galéria Umelka,Bratislava, 2015) Alchymie smaltu (galéria Kus Kovu, Praha 2018) Enamel today (UK, 2018) Karátové duše (medzinárodná výstava šperku a histórie zlatníckeho remesla v Brne, 2019).Do nášho portfólia tak určite pribudnú nielen zaujímavé zásnubné prstene a obrúčky ale aj personalizované šperky vhodné ako darček k narodeninám, výročiam alebo narodeniu vytúženého
dieťaťa.

 

 

 

 

Pomôžeme vám :

s výberom, vysvetlíme vám postup výroby vášho šperku a garantujeme vám kvalitnú ručnú prácu. V NOVAU vám vždy dodáme presne to, čo ste si vysnívali a objednali, či už ide o rýdzosť, kvalitu, hmotnosť alebo vyhotovenie šperku.

 

Nepoznáme slovo “problém”, pretože náš ochotný team je nápomocný v každej situácii. Nezáleží na tom, či potrebujete upraviť veľkosť, prerobiť váš šperk alebo len zodpovedať vaše otázky. Samozrejmosťou je pre nás záručný aj pozáručný servis a dodržanie termínov, na ktorých sa dohodneme. V NOVAU sme tu pre vás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Necháte si poradiť ako naši klienti?

 

Ctibor Horný (28 r.)

Programátor

 

Těšil jsem se, až ji letos na naši vyjímečné exotické dovolené konečně požádám o ruku. Ale s nákupem a hlavně správnouvolbou zásnubního prstenu jsem si vůbec nevěděl rady. Kamarádka se mi zmínila o Novau. Líbil se mi jejich web atak jsem se tam jednou zastavil. Nakonec jsem tam strávil skoro 2 hodiny a paní Jana se mnou společně vybrala tunejvhodnější variantu. A víte co? Řekla ANO! Pro snubní prstýnky už do Novau půjdeme společně.

 

 
 
 
 
Napíšte nám
Meno:
Telefón:
E-mail:
Overovací kód: *
Text správy:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia