Aké šperky budú vládnuť jeseni a zime 2017?

Letná sezóna je za nami a všetci sa pomaly pripravujeme na jeseň. Odhalenej kože nosíme čoraz menej, zo skríň vyťahujeme dlhé nohavice, svetre, bundy alebo kabáty. Spoločne s obmenou šatníka prichádza, minimálne pre tých, ktorí sledujú módu a trendy, aj zmena šperkov a doplnkov. Čo v tejto oblasti ešte zarezonuje v druhej polovici roka 2017?

zdroj: http://fabfashionfix.com

Neoperly

Nie, nejde o žiadnu novú, doteraz neobjavenú odrodu perál. Pod pojmom „neoperly“ magazín Vogue označuje také perly, ktoré sú výrazným spôsobom pretvorené návrhármi a stratili tak svoj bežný výzor. Ak si pri slove perla predstavíte klasickú guľôčku dokonalého tvaru, pri neoperle by ste boli pravdepodobne dosť prekvapení. Môže ísť o XXL verzie perál, perly vsadené v obrovských prsteňoch alebo v sklenených kockách. Fantázii sa medze nekladú, čoho sú neoperly dokonalým príkladom. Ak patríte medzi tých, ktorým už klasika príliš nevonia, nastal váš čas.

zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/244179611023874063/

 

Jedinečné a originálne náramky

Náramky môžu mať rôznu podobu. Pravdepodobne neexistuje materiál, farba alebo vzor, ktorý by už nebol spracovaný do podoby ozdobného doplnku na ruku. Druhá polovica roka 2017 bude práve takejto rôznorodosti priať. Nenápadný šperk okolo zápästia si odložte na inokedy, pochmúrne jesenné počasie si rozveseľte veľkým a výrazným náramkom. Koža, drevo, kov alebo textil? Čokoľvek. Záležať si dajte najmä na tom, aby bol veľký, farebný a nápadný. Ak taký náramok nenájdete v obchode, zapojte fantáziu a urobte si ho doma. Nielenže sa budete môcť pochváliť jedinečným a originálnym kúskom, ktorý zaručene nikto iný nosiť nebude, ale ešte aj strávite príjemné chvíle pri tvorbe niečoho pekného.

zdroj: https://savvytokyo.com

Mystické a tajomné vzory a symboly

Ak patríte k tajomným osobám so záľubou v mystike, môžete tieto svoje sklony dať otvorene najavo aj pomocou šperkov alebo doplnkov. Na jeseň a v zime 2017 to bude totiž patriť medzi výrazné trendy. Šperky pripomínajúce talizmany do svojej kolekcie na jeseň zaradil napríklad Dior, mysticky pôsobiace perly v novej kolekcii predstavila Alberta Ferretti, no a na vesmírne symboly stavili v Chanel. Tu, rovnako ako v predchádzajúcom bode, môžeme vidieť, že šperky tento rok môžu všetko, rozhodne však nie nudiť.

zdroj: https://magickjewelry.com

Nebojte sa strapcov

Možno to na prvé počutie nepôsobí práve elegantne, avšak strapcové šperky majú skutočný potenciál stať sa novým hitom. A to naozaj široko využiteľným. Dajú sa pripevniť k rôznym typom šperkov. Najčastejšie to však pravdepodobne bude na náušniciach, kde aj najlepšie vyniknú. To však neznamená, že nemôžu visieť aj na náhrdelníku alebo náramku. Ani tam sa ale ich využitie nekončí. Strapce môžu byť pripevnené aj na čisto ženských doplnkoch, akým je napríklad kabelka, tu však treba dávať pozor na ich veľkosť, počet a štýl. Kabelky sú totiž citlivá záležitosť s veľmi tenkou čiarou oddeľujúcou pekný dizajnový kúsok od gýču. Strapce výborne pôsobia v kombinácii s perlami alebo diamantmi. Táto kombinácia najlepšie vynikne práve pri spomenutých náušniciach. 

 

zdroj : http://fashionbombdaily.com

 

Náušnice na celé ucho

A pri ušiach ešte ostaneme. Jeden z trendov na rok 2017 hovoril o asymetrických náušniciach alebo šperkoch vo všeobecnosti. To znamená, že nemusíte mať na oboch ušiach úplne identickú náušnicu. Väčšinou to nebývajú úplne odlišné kusy z dvoch rôznych párov, nejaký prvok, napríklad materiál, by mali mať spoločný. Druhou možnosťou je dať si náušnicu len do jedného ucha. Alebo na jedno ucho. S najnovším trendom totiž náušnica nie je pripnutá a visiaca na ušnom lalôčiku, ale obopína celé ucho. Určite si to viete predstaviť - rovnako ako predchádzajúce trendy, aj tento je pomerne extravagantný a nápadný.

 

Aj takto zaujímavo môže vyzerať náušnica na celé ucho, zdroj: dhgate.com

 

Trendy v šperkoch a doplnkoch na jeseň a zimu 2017  sú rozhodne zaujímavé. Šperky tu nie sú len nenápadným doplnkom, ktorý padne do oka len tým všímavejším. Naopak, stali sa výrazným prvkom v celkovom outfite. Čím nápadnejšie a nezvyčajnejšie, tým lepšie.

 

Zdroje/inšpirácie: 

http://en.vogue.fr/jewelry/runway-trends/diaporama/fwah2017-jewelry-jewellery-trends-fashion-week-fall-winter-2017-2018/41634

https://www.pouted.com/23-breathtaking-jewelry-trends-2017/

http://en.vogue.fr/jewelry/runway-trends/diaporama/fwah2017-jewelry-trends-paris-fashion-week-fall-winter-2017-2018/41367

http://www.elle.com/fashion/trend-reports/g29443/fall-2017-jewelry-trends/

 

 

Napíšte nám
Meno:
Telefón:
E-mail:
Overovací kód: *
Text správy:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia