Aktuálne trendy vo svete diamantov – aké zásnubné prstene sú práve v móde?

Aktuálnym trendom podlieha prakticky všetko okolo nás a diamanty nie sú výnimkou. Väčšie, menšie, číre či farebné? Niektoré diamanty a nimi zdobené šperky sú aktuálne obľúbenejšie než iné. Pripravili sme pre vás aktuálny prehľad toho, čo aktuálne „letí“ vo svete diamantových šperkov.

Na samotnom predaji diamantov majú obrí podiel práve zásnubné prstene. Aj z tohto dôvodu sa v našom článku budeme venovať práve im. Je celkom prirodzené, že zásnubné prstene podliehajú rôznym módnym trendom, ktoré sa dynamicky menia. Ak stojíte pred výberom prsteňa ako spečatenia spoločnej lásky, určite si pozrite, po akých zásnubných prsteňoch ženy túžia. Diamantový šperk však nemusíte kupovať iba pri zásnubách, príležitostí nám život ponúka omnoho viac.

Niektoré trendy je možné vypozorovať na základe módy či predchádzajúceho vývoja na trhu. Nemusíte sa nimi nutne nechať ovplyvniť, vyberajte si predovšetkým podľa vlastnej intuície a vkusu, resp. vkusu vašej nastávajúcej.

 

Radšej viac menších diamantov ako jeden veľký

Predpokladáme, že aj v roku 2017 budú zákazníci preferovať prstene so zaujímavým posadením diamantov – v móde sú zásnubné prstene s väčším počtom menších kameňov, ktoré sú zoradené do rôznych tvarov. Stále väčší záujem je aj o snubné prstene s drobnými diamantmi po celom obvode. Takýto prsteň pôsobí spravidla veľmi jemne, zaujímavé je, že ho nezdobí žiaden dominantný kameň.

 

 

Viac farieb

Stále populárnejšie sú aj prstene s farebnými diamantmi. Celosvetovo sa začína v tomto smere viac experimentovať a záujem rastie aj v prípade menej tradičných farieb. Obľúbená je napríklad kombinácia bieleho a ružového zlata.

Vintage štýl je stále populárnejší

Za posledné obdobie môžeme pozorovať aj návrat popularity vintage štýlu. Nie je to pritom žiadnym prekvapením, vintage štýl sa aktuálne vracia do módy aj v prípade oblečenie. Prstene môžu byť zdobené rôznymi ornamentmi, ktoré učarovali aj predchádzajúcim generáciám. Veľkou výhodou vintage prsteňov je bezpochyby ich nadčasovosť.

 

 

Pri výbere zásnubného prsteňa ako aj iného diamantového šperku sa nakupujúci neboja viac experimentovať. Je to jednoznačne dobrá správa, vidieť tak môžeme stále viac zaujímavejších a nápadnejších kúskov. Aj v tomto prípade platí, že fantázii sa medze naozaj nekladú.

 

 

Napíšte nám
Meno:
Telefón:
E-mail:
Overovací kód: *
Text správy:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia