9 dôvodov, prečo si ľudia kupujú diamantové šperky

Diamantové šperky sa celosvetovo tešia veľkej obľube a najmä medzi ženami patria medzi vysnívané darčeky. Každý diamant je svojim spôsobom unikátny a preto aj každý šperk zdobený týmto drahokamom je jedinečný. Prečo sú však diamanty až natoľko obľúbené? Prinášame vám 9 obvyklých dôvodov, pre ktoré si ľudia vyberajú diamantové šperky.

 

Možno vám už napadla otázka, prečo práve diamantové šperky sú natoľko žiadané? Veď je toľko lacnejších a vizuálne príťažlivých alternatív. Diamantom sa však máločo vyrovná. Opomeňme teraz priemyselné využívanie diamantov a zamerajme sa len na šperky s týmto drahokamom. Čo ľudí motivuje vlastniť diamantový šperk? Ak ste si doteraz mysleli, že patríte medzi skromnejších a po diamantovom šperku vôbec netúžite, po prečítaní tohto článku to zrejme bude inak.

Aké sú teda hlavné dôvody pre ktoré sa ľudia rozhodnú investovať do diamantových šperkov? Pripravili sme pre vás výber tých najzásadnejších. Nahliadnite spolu s nami do myšlienok kupujúcich.

 

1. Stojí to za to

Kúpa diamantového šperku je vždy jedinečným zážitkom. Kupujete si unikátny šperk, ktorý vám bude daný moment pripomínať po celý život. A nemusí byť nutne reč len o zásnubách. Podarovať diamantový šperk znamená, že si danú osobu mimoriadne vážime a často sa to považuje za prejav maximálnej úcty.

 

2. Diamantový šperk pri jedinečných oslavách

Nemyslíme teraz konkrétne oslavu narodenín či menín. Diamantovým šperkom sa zvyknú pripomínať jedinečné udalosti. Čo iné než diamantový šperk by napríklad bolo vhodné ako dar pri oslave diamantovej svadby?

 

3. Prekonanie osobnej méty

Viacero kupujúcich si diamantový šperk zadováži pri prekonaní určitej méty. Či už je to napríklad úspešné ukončenie štúdia, alebo dosiahnutie mimoriadneho pracovného úspechu, odmena môže mať aj podobu diamantového šperku.

 

4. Potreba vlastniť niečo špeciálne

Už vyššie sme spomínali, že každý diamant je vďaka kombinácii 4C jedinečný. Na svete teda neexistujú dva identické diamantové šperky. V takomto prípade teda zďaleka nejde o cenu, ale o pocit, že vlastníte úplne jedinečný šperk.

 

5. Odzrkadlenie vlastnej osobnosti

Špecifická kombinácia vlastností diamantu je pre mnohých veľmi atraktívna a sami sa s nimi stotožňujú. Pre určitú skupinu ľudí je nosenie diamantových šperkov určitým vyjadrením vlastného ja. V diamante mnohý vidia symbol pevnosti, vnútornej sily, iskry či ohňa. Diamantový šperk teda môže byť jedinečným vyjadrením vašej osobnosti.

 

6. Potreba urobiť dojem

Či už sú to zásnuby, prípadne iná významná udalosť, diamantové šperky sa rozhodne ako dar nedávajú často. Práve preto je motiváciou u niektorých nakupujúcich potreba urobiť na obdarovaného dojem. A to sa diamantovým šperkom podarí vždy!

 

7. Diamantový šperk ako prísľub trvácnosti

Iba máloktorý drahokam tak znázorňuje trvácnosť než diamant. Aj to je jeden z dôvodov prečo sú snubné prstene obvykle zdobené diamantom.

 

8. Diamantový šperk ako ospravedlnenie

Aj s týmto sme sa už stretli. Potreba ospravedlnenia sa, či preukázania toho, že nám na druhom človeku naozaj záleží. V tomto prípade vystupuje do popredia symbolika diamantu, ako drahokamu, ktorý, rovnako ako jeho iskra, vydrží večne.

 

9. Len tak ako darček

Nemusíte mať pocit, že ak vás niekto obdaruje diamantovým šperkom, vždy za to niečo očakáva. Jeden z našich zákazníkov nám povedal: „Skôr než nejakú vec do domácnosti jej darujem radšej diamantový šperk, pretože to je najlepší spôsob, akým svojej žene ukážem, že si vážim to, čo robí pre celú domácnosť. A že zvláda všetky tie každodenné starosti.“

Dostali ste už niekedy diamantový šperk alebo ste ho nebodaj pre niekoho kupovali? S ktorým z vyššie uvedených dôvodov sa stotožňujete?

 

Napíšte nám
Meno:
Telefón:
E-mail:
Overovací kód: *
Text správy:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia